NOWOCZESNE PROTEZY ELASTYCZNE ACETAL DENTAL i The.r.mo.Star FJ.P.

NOWOCZESNE PROTEZY ELASTYCZNE ACETAL DENTAL i The.r.mo.Star FJ.P.

Protezy acetalowe  i FJP – niewidoczna ortodoncja, zaliczane są do grupy protez elastycznych.

Przeznaczone są dla pacjentów ceniących sobie estetykę. Są bardziej wygodne i lżejsze w porównaniu z tradycyjnymi protezami z akrylu lub metalu.

Protezy elastyczne są wyjątkowe z powodu materiału, z którego są wykonane. 

Acetal oraz FJP to tworzywa elastyczne, półprzeźroczyste bez monomeru resztkowego z pamięcią kształtu. Wpływają one pozytywnie na wygodę użytkowania, komfort, estetykę, ale także na zdrowie pacjenta.

Zapoznajmy się więc z najważniejszymi zaletami protez elastycznych.

Zalety protez elastycznych:

 1. Wytrzymałość
  Acetal i FJP to materiały niezwykle wytrzymałe i sprężyste. Wykonane z nich protezy są trwalsze i rzadziej ulegają odkształceniom czy uszkodzeniom w ustach.
 1. Elastyczność
  Protezy są wysoce elastyczne i łatwiej dopasowują się do dziąsła. Proces adaptacji pacjenta do protez jest dzięki temu mniej uciążliwy i przebiega szybciej.
 2. Lekkość
  Materiał  jest lekki, a wykonany z niego szkielet jest cienki i nie zajmuje wiele miejsca w jamie ustnej co idealnie spełnia swoją funkcję u osób z odruchem wymiotnym. Takie protezy w mniejszym stopniu ograniczają zaburzenia związane z odczuwaniem smaków, jedzeniem i wymową.
 3. Dobry dla alergików
  To jedna z największych zalet protez elastycznych. Są całkowicie neutralne dla zdrowia. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy tak wielu pacjentów jest uczulonych na metale, takie jak nikiel, kobalt i chrom.  Acetal i FJP jest nietoksyczny i nie wywołuje uczuleń – może być stosowany u alergików.
 4. Estetyka – niewidoczna ortodoncja
  Proteza mocowana jest za pomocą elastycznych klamer więc jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących uniknąć widocznych metalowych elementów. Klamry można dobrać kolorystycznie pod kolor dziąsła lub zęba. Dzięki temu sposób mocowania protezy jest praktycznie niewidoczny i bezpieczny ponieważ ogranicza ryzyko spadania protezy, a także zapewnia stabilność podczas mówienia czy jedzenia.

   

 5. Higiena

Protezy elastyczne są łatwe w utrzymaniu higieny. Tworzywo acetalowe  i FJP prawie nie chłonie wody więc istnieje mniejsze prawdopodobieństwo powstawania grzybów i bakterii. Protezy czyścimy miękką szczoteczką w letniej wodzie z mydłem. Nie powinno się myć protezy pastą do zębów. Przechowywać w suchym, szczelnym pojemniku.

The.r.mo.Star FJ.P.

 Pierwsza na świecie proteza, którą można sterylizować w autoklawie (temp. 121°C)

100% neutralizacji płytki bakteryjnej

 

Jak widać zalet stosowania protez elastycznych jest niemało. Decydując się na protezę warto skłonić się do wykonania jej właśnie z tego materiału, bowiem wszystkie wymienione wyżej zalety sprowadzają się do jednego – zwiększenia komfortu pacjenta.

Proteza elastyczna jest trwała, wygodna w adaptacji i użytkowaniu oraz bezpieczna dla zdrowia pacjenta. Zapewnia estetyczne i nieinwazyjne wykonanie uzupełnień zębowych. Właściwie używana i pielęgnowana proteza elastyczna będzie służyła przez długie lata.

 

 

Share this :